» Manifestacja przeciwko „Formation” FanClub Beyoncé Polska | Największa Polska strona o Beyoncé wp_head(); ?>

BEYONCÉ POLSKA

OSTATNIE ZDJĘCIA
» Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii. Mamy już ponad 230,000+ zdjęć i ciągle dodajemy nowe!
NOWOŚĆ!
POLECAMY
INFO. O STRONIE
FANCLUB BEYONCE POLSKA (beyonce.com.pl)
Działamy od: 4 sierpnia 2011
Zespół‚: Rami, Roxi, Nath i Dżasta
Kontakt: kliknij tutaj
Szablon: Rami
Host: Fan-Strefa.pl | Reklama
Najwięcej online: 394 osoby (25.05.2013)
BEYONCÉ ELITE
ELITE AFFILIATES
OFICJALNE LINKI

Raperka Azealia Banks w ostrych słowach skrytykowała feministki, które wyraziły swoje oburzenie nowym singlem Beyoncé „Formation”. Rudy Guliani, były burmistrz Nowego Jorku, określił występ Beyoncé podczas SuperBowl50 jako „oburzający”, a w najbliższych dniach odbędzie się protest przeciw piosenkarce.
Po tym, jak w sobotę Beyoncé opublikowała swój nowy singiel i wideo „Formation”, a następnie ogłosiła trasę koncertową, nie milknie dyskusja na temat nowej piosenki wokalistki. W „Formation” Beyoncé podkreśla bardzo mocno swoje przywiązanie do afroamerykańskiej społeczności, celebruje „czarne” dziedzictwo kulturowe oraz swoją kobiecość. Nie wszystkim spodobał się ten manifest. Amerykańskie konserwatywne media tworzą rysunkowe porównania z Ku Klux Klanem, a grupa oburzonych zapowiedziała protest przeciw Beyoncé w Nowym Jorku.
Raperka Azealia Banks, która słynie z ciętego języka, stanęła w obronie Beyoncé i nie zostawiła suchej nitki na białych feministkach, które oskarżyły wokalistkę o wspieranie jedynie „czarnych” kobiet. „Bez wątpliwości mogłabym wyrzygać się, jak widzę te wszystkie białe kobiety, krytykujące piosenkę 'Formation’„- napisała raperka.
Szczerze, spójrzcie, jak tylko Beyoncé postanawia podkreślić swój kolor skóry i pokochać siebie, cały świat białych feministek obrócił się przeciwko niej” – dodała w kolejnym poście.

Krytycznie do muzycznego manifestu odniósł się były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, który oskarżył gwiazdę pop, że jej teledysk jest miejscem „atakowania oficerów policji”. Oburzenie Gulianiego związane jest z dwoma wątkami. W teledysku pojawia się fragment, w którym pokazane zostało graffiti „STOP SHOOTING US!”, który odwołuje się do ruchu Black Lives Matters. Ruch ten zawiązał się w odpowiedzi na głośne przypadki śmierci czarnoskórych mężczyzn spowodowanych brutalnością amerykańskiej policji. Podczas niedzielnego występu Beyoncé w trakcie tradycyjnego koncertu SuperBowl50, piosenkarce (która po raz pierwszy wykonała na żywo piosenkę „Formation”) towarzyszyły tancerki wystylizowane na członkinie Czarnych Panter (radykalnej organizacji politycznej powstałej w latach 60., walczącej o ochronę praw czarnej mniejszości w USA).
To, co powinna zrobić dla społeczności afroamerykańskiej oraz wszystkich społeczności, to budować szacunek dla oficerów policji i skupić się na fakcie, że gdy coś idzie źle, to ok, będziemy nad tym pracować. Zdecydowana większość policjantów ryzykuje swoje życie, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo – dodał Giuliani. Guliani już w poniedziałek określił, że polityczna manifestacja w trakcie meczu futbolowego jest „oburzająca”. – To jest futbol, nie Hollywood. Myślę, że to było bardzo oburzające, że użyła tej okazję jako platformy do atakowania funkcjonariuszy policji – powiedział Guliani.

Jak podaje magazyn NME, w odpowiedzi na występ Beyoncé w trakcie przerwy meczu SuperBowl50, w Nowym Jorku odbędzie się protest przeciwko piosenkarce. Występ określony został jako przejaw „mowy nienawiści” i „rasizmu”. „Czy poczułeś się obrażony jako Amerykanin, gdy Beyonce w czasie Super Bowl zaprezentowała swój rasistowski występ? Czy zgadzasz się z tym, że był to policzek wymierzony organom ścigania?” – pytają organizatorzy protestu, który odbędzie się również 16 lutego.

źródło: http://www.tvn24.pl/usa-goraca-dyskusja-wokol-formation-beyonce,618679,s.html

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *