wp_head(); ?>

BEYONCÉ POLSKA

OSTATNIE ZDJĘCIA
» Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii. Mamy już ponad 210,000+ zdjęć i ciągle dodajemy nowe!
BEYONCE ELITE
ELITE AFFILIATES
OFICJALNE LINKI

Zaledwie kilka dni po premierze najnowszego klipu Beyoncé Countdown, belgijska choreografka Anne Teresa De Keersmaeker doszukała się w nim swoich pomysłów. Zapożyczenie nie dotyczy muzyki, ani słów piosenki, ale układów tanecznych.

To jest kradzież. Wzięli elementy z moich dwóch spektakli. Nawet nie chciało im się tego zatuszować. Myśleli, że mogą to zrobić, bo to słynne dzieła – twierdzi światowej sławy choreografka, Anne Teresa De Keersmaeker. Chodzi o teledysk Beyoncé Countdown, w którym są łudzące podobieństwa do dzieł Belgijki: garderoba, pozy, fryzura, kadry, a przede wszystkim taniec.

– Keersmaeker powiedziała duńskiemu dziennikarzowi. I dodała:

Nic o tym nie wiedziałam. Nie jestem wściekła, ale to jest plagiat. Czy czuję się zaszczycona? Widziałam to w wykonaniu miejscowych dzieci, co było o wiele piękniejsze

Na dowód powstał 30-sekundowy klip porównawczy, który odkrywa kilka łudzących podobieństw, takich jak ubrania, fryzura, pozy, choreografia, a nawet konkretne kadry.

..

 

Hołd czy kopiowanie?

Przypadek? Jak się okazało, gwiazda wiedziała, co robi. Wraz z Adriną Perry reżyserowała Countdown.

Przyniosłam Beyoncé kilka europejskich dzieł, do których mogłyśmy się odnieść i wybrałyśmy niektóre z nich wspólnie. Wierzcie lub nie, ale wybory padły głównie na te z niemieckim tańcem współczesnym. Ale dużo zmieniłyśmy, wszystko ewoluowało

– Perry broni siebie i piosenkarkę.

Sprawa nie umknęła też internautom. Rozpętała się prawdziwa burza w sieci. Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że Beyoncé oddała w klipie hołd swoim ikonom: Audrey Hepburn i The Supremes, a także wybitnym choreografom, w tym Keersmaeker.

Inni krytykują ją za kopiowanie. Jedna z internautek napisała: „Lubię Beyoncé, ale za każdym razem, gdy kogoś skopiuje, jej fani mówią, że to jest hołd … A zatem cała jej kariera opiera się na oddawaniu honorów!”.

To nie pierwszy raz, kiedy Beyoncé spotyka się z zarzutem plagiatu. Zeszłego lata została oskarżona o kopiowanie włoskiej gwiazdy muzyki pop Lorelli Cuccarini podczas występu na Billboard Music Awards. Wtedy tak się wytłumaczyła: – Mój choreograf pokazał mi wykonanie Cuccarini rok temu i to bardzo mnie zainspirowało.

zródło: TVN24

 

..

Co o tym sądzicie, czy Beyoncé specjalnie zapożyczyła układ od Keersmaeker?

Komentarze

  1. asos discount code…

    I’m impressed, I must say. Really not often do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me let you know, you might have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is something that not enough individuals a…