» Beyoncé prezentuje COWBOY CARTER FanClub Beyoncé Polska | Największa Polska strona o Beyoncé wp_head(); ?>

BEYONCÉ POLSKA

OSTATNIE ZDJĘCIA
» Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii. Mamy już ponad 230,000+ zdjęć i ciągle dodajemy nowe!
NOWY ALBUM!

POLECAMY
INFO. O STRONIE
FANCLUB BEYONCE POLSKA (beyonce.com.pl)
Działamy od: 4 sierpnia 2011
Zespół‚:Roxi, Nath i Dżasta
Kontakt: kliknij tutaj
Szablon: Roxi
Host: Fan-Strefa.pl | Reklama
Najwięcej online: 394 osoby (25.05.2013)
BEYONCÉ ELITE
ELITE AFFILIATES
OFICJALNE LINKI

Ósmy studyjny albym Beyoncé już jest dostępny na całym świecie. Act ii: Cowboy Carter w końcu pojawia się po sukcesie dwóch głównych singli – TEXAS HOLD’EM i 16 CARRIAGES.

TEXAS HOLD’EM wylądował w dziewięciu różnych gatunkach na amerykańskich listach przebojów muzycznych w tym POP, HOT AC, COUNTRY, RHYTHMIC, URBAN i R&B. Beyonce tworzy historię stając się pierwszą czarnoskórą artystką, która osiągnęła pierwsze miejsce na liście Hot Country Songs i pierwsze miejsce na liście HOT 100 z piosenką country. Utwór spędził również cztery tygodnie na szczycie brytyjskich list przebojów.

COWBOY CARTER, którego producentem wykonawczym jest Beyoncé, opowiada o wszystkich gatunkach muzycznych, a jednocześnie jest głęboko zakorzeniony w country. To dzieło artystki, która rozwija się w wolności do nieograniczonego rozwoju. Nie przeprasza i nie szuka pozwolenia na podnoszenie, wzmacnianie i redefiniowanie dźwięków muzyki, jednocześnie demontując przyjęte fałszywe normy dotyczące kultury amerykańskiej. Oddaje hołd przeszłości, uhonorowując pionierów muzyki country, rocka, muzyki klasycznej i opery.
Album to róg obfitości dźwięków, które Beyoncé uwielbia i przy których dorastała, pomiędzy wizytami i ostatecznie występami w Houston Rodeo – Country, oryginalnych rytmów i bluesa, Zydeco i Black Folk. Album otula się w czystą instrumentację celebrując autentyczne dźwięki gumbo wykorzystujących między innymi akordeon, harmonijkę, washboard, gitarę akustyczną, ukulele basowe, gitarę ze stali pedałowej, Vibra-Slap, mandolinę, skrzypce, organy Hammonda B3, fortepian tack i banjo. Jest też mnóstwo klaskania, kroków, tupania butów na drewnianych podłogach i tak, to są paznokcie Beyoncé jako perkusja.

„Radość tworzenia muzyki polega na tym, że nie ma żadnych zasad” – mówi Beyoncé. „Im bardziej widzę ewolucję świata, tym mocniej odczuwam głębszą więź z korzeniami. W dobie sztucznej inteligencji, cyfrowych filtrów i programowaniu chciałam wrócić do prawdziwych instrumentów i skorzystałem z bardzo starych. Nie chciałam aby żadne z warstw instrumentów, takich jak smyczki, zwłaszcza gitary i organy, były idealnie dostrojone. Niektóre piosenki zachowałam surowe i skłoniłam je ku folkowi. Wszystkie dźwięki były tak organiczne i ludzkie, jak codzienne rzeczy, takie jak wiatr, trzask, a nawet odgłosy ptaków i kurczaków, dźwięki natury.”

Inspiracja uwzględnia ponadto kulturę Południa i Zachodu poza muzyką, Rodeo, zachodnie filmy i historie oryginalnych kowbojów. To właśnie na Rodeo po raz pierwszy zobaczyła różnorodność i koleżeństwo wśród ludzi kochających muzykę country i amerykański styl życia, przesiąkniętych społecznością, ofertami kulinarnymi, grillami i zachodnim sprzętem. I to było dla wszystkich. Wśród tłumów byli czarnoskórzy, latynoscy i rdzenni amerykańscy kowboje, którzy wnieśli swój cenny, autentyczny wkład w kulturę. Ich historie są synonimem amerykańskiej historii.
Muzyka jest otoczona pełną pasji, odważną opowieścią, która urzeka słuchacza znajomym, mocnym głosem Beyoncé w samym centrum uwagi. Jej wokal rzuca oślepiające światło na narrację przesiąkniętą opowiadaniem prawdy, odkrywaniem ukrytych historii i rozkoszowaniem się całą magią, której szukasz, gdy wybierasz się w zamierzoną podróż z powrotem do swoich korzeni. Beyoncé jest studentką historii i kontynuuje mistrzowskie zajęcia z muzyki amerykańskiej rozpoczęte aktem i RENAISSANCE w 2022 r., które były głębokim zanurzeniem się w muzykę taneczną i jej twórców oraz celebracją tych, którzy żyli radością, mimo że przez innych czuli się jakby odstawali od społeczeństwa.
Na COWBOY CARTER odważnie trwa twórczość artystki, która tworzy na własnych zasadach, bez żadnych zasad. Piosenki pieszczą, kołyszą i pobudzają ciekawość słuchacza poprzez 27 utworów w postaci rewolucyjnych niespodzianek, usuwając ograniczenia nałożone na muzykę gatunkową. Jako producentka Beyoncé eksploruje i eksperymentuje ze zmianami akordów i tonacji, bez wysiłku mieszając gatunki, naginając i mieszając to, co nieoczekiwane, aby przełamać każdą ścianę muzycznych ograniczeń. Jest to rzadki dorobek, który tak bezproblemowo pomieścił remake takich klasyków, jak „BLACKBIIRD” The Beatles i „JOLENE” Dolly Parton z różnorodnymi dźwiękowo dziełami, takimi jak „SWEET HONEY BUCKIN”, „RIIVER DANCE” i „II MOST WANTED”. ”

„Mój proces polega na tym, że zazwyczaj muszę eksperymentować” – mówi Beyoncé. „Lubię być otwarta i mieć swobodę wydobywania wszystkich aspektów rzeczy, które kocham, dlatego pracowałam nad wieloma piosenkami. Nagrałam prawdopodobnie 100 piosenek. Kiedy już to zrobię [nagram piosenki – przyp. red.], jestem w stanie połączyć ze sobą puzzle i uświadomić sobie spójność i wspólne tematy, a następnie stworzyć solidne dzieło.”

Album rzeczywiście jest eksperymentem. Każda piosenka to osobna wersja odnowionego westernu. Inspirację czerpała z takich filmów jak „Pięć palców dla Marsylii”, „Urban Cowboy”, „Nienawistna ósemka”, „Kosmiczni kowboje”, „Zemsta rewolwerowca” i „Killers of the Flower Moon”, często odtwarzając te filmy na ekranie podczas nagrywania albumu. Niektóre aspekty perkusji zostały zainspirowane soundtrackiem „O Brother, Where Art Thou?”, gdzie było bardziej bluegrass. Ten dorobek waha się od śpiewających kowbojów i Blaxploitation po Spaghetti western i fantazję z Beyoncé przeplatającą się pomiędzy osobistymi doświadczeniami, honorowaniem historii czarnoskórych, a przesadnym budowaniem postaci. Limitowana edycja winylowa przedstawia mikrofon w kształcie pistoletu, ala Thelma i Louise uciekają przed prawem, ale broń jest niewidzialną, hiper przesadzoną rzeczywistością.
Postać, Cowboy Carter, narodziła się z tych doświadczeń i została zainspirowana oryginalnymi czarnymi kowbojami z amerykańskiego Zachodu. Samo słowo „kowboj” było używane w obraźliwy sposób, aby opisać byłych niewolników jako „chłopców”, którzy byli najbardziej wykwalifikowani i mieli najcięższe prace związane zarówno z końmi, jak i bydłem. W niszczeniu negatywnych konotacji pozostaje siła i odporność tych mężczyzn, którzy byli prawdziwą definicją zachodniego męstwa.
Podczas gdy RENAISSANCE zostało zapoczątkowane odrodzeniem po pandemii, COWBOY CARTER jest deklaratywną częstotliwością i akademicką zmianą, gdy świat przygotowuje się do ponownej zmiany, która na nowo definiuje i odbudowuje to, czym jest Country i Americana oraz kto może zostać uwzględniony. Album otwiera „AMERIICAN REQUIEM”, przypominający hymn alarm, który spala stare wyobrażenia o sztuce i ludziach, którzy ją tworzą.
Beyoncé związała się z gwiazdorską grupą współpracowników, w tym The-Dream, Pharrell, NO I.D., Raphael Saadiq, Ryan Tedder, Ryan Beatty, Swizz Beatz, Khirye Tyler, Derek Dixie, Ink, Nova Wav, Mamii, Cam, Tyler Johnson, Dave’owi Hamelinowi i Shawnem „JAY-Z” Carterem by odnaleźć sekretne perełki w każdej piosence. Proces ten, czasami trwający latami, często oznaczał łączenie fragmentów różnych nagrań, zmianę instrumentacji w jednym miejscu, dodanie werbla tam, aby trafić w idealne miejsce we właściwym czasie.

„Tworzenie albumu trwało ponad pięć lat” – mówi. „Naprawdę wspaniale było mieć czas, aby móc się tym zająć. Początkowo chciałam wypuścić najpierw Cowboy Carter, ale przez pandemię na świecie było zbyt ciężko. Chcieliśmy tańczyć. Zasługiwaliśmy na taniec. Ale musiałam zaufać Bożemu wyczuciu czasu.”

Muzyczny sojusz obejmuje wkład imponującej listy artystów w charakterze wokalistów, muzyków i mówców, w tym Dolly Parton, Willie Nelson, Linda Martell, Stevie Wonder, Chuck Berry, Miley Cyrus, Post Malone, Jon Batiste, Rhiannon Giddens, Nile Rodgers, Robert Randolph, Gary Clark, Jr., Willie Jones, Brittney Spencer, Shaboozey, Reyna Roberts, Tanner Adell i Tiera Kennedy.
COWBOY CARTER to muzyczna mieszanka, jakiej nie spodziewałeś się po najbardziej innowacyjnej artystce i producentce na świecie, dla której przekraczanie granic w dostarczaniu sztuki wyzywającej zmysły stało się normą. Chodzi o kulturę, dziedzictwo i istotny dodatek do amerykańskiego śpiewnika autorstwa najważniejszego i najbardziej kreatywnego talentu stulecia.

„Myślę, że ludzie będą zaskoczeni, ponieważ nie sądzę, że ta muzyka jest tym, czego wszyscy oczekują” – mówi Beyoncé – „ale to najlepsza muzyka, jaką kiedykolwiek stworzyłam”.

COWBOY CARTER jest już dostępny na wszystkich serwisach streamingowych.

źródło: biuro prasowe Parkwood Entertainment

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *