» Beyoncé o równouprawnieniu FanClub Beyoncé Polska | Największa Polska strona o Beyoncé wp_head(); ?>

BEYONCÉ POLSKA

OSTATNIE ZDJĘCIA
» Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii. Mamy już ponad 230,000+ zdjęć i ciągle dodajemy nowe!
NOWY ALBUM!

POLECAMY
INFO. O STRONIE
FANCLUB BEYONCE POLSKA (beyonce.com.pl)
Działamy od: 4 sierpnia 2011
Zespół‚:Roxi, Nath i Dżasta
Kontakt: kliknij tutaj
Szablon: Roxi
Host: Fan-Strefa.pl | Reklama
Najwięcej online: 394 osoby (25.05.2013)
BEYONCÉ ELITE
ELITE AFFILIATES
OFICJALNE LINKI

Beyoncé podzieliła się opinią na temat równouprawnieniu kobiet i mężczyzn w eseju „Równość płci jest mitem!” w najnowszym raporcie „The Shriver Report” raz z Center for American Progress, który jest już dostępny na Amazon i można go pobrać pod tym linkiem za darmo do 15 stycznia.

Beyonce porusza temat równości dochodów w pracy kobiet i mężczyzn. Sugeruje, że mężczyźni powinni domagać się tego w taki sam sposób. Pisze:

„Musimy przestać wierzyć w równość płci. To jeszcze nie norma. Dziś kobiety stanowią połowę siły roboczej w Stanach Zjednoczonych, a mimo to przeciętna pracująca kobieta zarabia jedynie 77 procent tego, co przeciętny mężczyzna. Dopóki zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie uznają tego za nieakceptowalne, rzeczywistość się nie zmieni”.

„Mężczyźni muszą zażądać, by ich żony, córki, matki i siostry zarabiały więcej – odpowiednio do kwalifikacji, a nie płci. Równość będzie osiągnięta, dopiero gdy kobiety i mężczyźni będą tak samo opłacani i tak samo szanowani.

Kobiety i mężczyźni są tak samo ważni i potrzebują siebie nawzajem. Więc dlaczego zatem jesteśmy postrzegane jako mniej równe? Stare przyzwyczajenia są w nas od samego początku. Musimy nauczyć naszych chłopców zasad równości i szacunku, by dorastając, równość płci była dla nich czymś oczywistym. I musimy nauczyć nasze dziewczynki, że mogą osiągnąć tak wiele, ile tylko człowiek potrafi.

Mamy przed sobą dużo pracy, ale możemy to osiągnąć, gdy będziemy razem współpracować. Kobiety to ponad połowa populacji i ponad połowa głosujących. Musimy żądać, byśmy wszyscy otrzymywali 100 procent możliwości”

– takie wnioski formułuje Beyonce w liście.

W raporcie zatytułowanym „A Woman’s Nation Pushes Back from the Brink” można znaleźć także wypowiedzi Hillary Clinton, LeBrona Jamesa, Sheryl Sandberg i wielu innych.


źródło: wł., Onet

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *