wp_head(); ?>
 Ostatnie okładki

RACA
Wrzesień 2013
Brazylia


UNETE
Wrzesień 2013
Kolumbia


COSMOPOLITAN
Listopad 2013
Australia


MARIE CLAIRE
Listopad 2013
AustraliaOstatnie dodane

» BEYHIVE – słownik fanów

BEYHIVE – słownik fanów

Dodane przez TheDawid1994 w dniu 09/04/2012.

Kategorie: Tłumaczenia

BEYHIVE

To jest bey-ul (Beyhive). Oficjalny kolektyw od fanów, dla fanów, którzy są tutaj dla Bey. To jest Twój ul. To jest Wasze miejsce, w którym możecie się dzielić, uczyć i wzrastać jako wspaniały rój, którym jesteście. To dopiero początek. To z pewnością będzie wciąż wzrastać i wzrastać.

KTÓRĄ PSZCZOŁĄ JESTEŚ?

Głęboko w bey-ulu żyją liczne Beys. Niektóre przybywają chmarami, podczas gdy inne latają solo. Charakteryzują się dzikim żądleniem wszelkich zagrożeń i wrogów. Wszystkie Beys mają tendencję do gromadzenia się w tej samej kolonii. Jednakże nie wszystkie są takie same. Jedyna rzecz, która je łączy to fakt, że królowa Bey powoduje ich ciągłe brzęczenie. Oto poradnik, który klasyfikuje unikatowe cechy wszystkich rojów w bey-ulu.

Królowa Bey – bez niej nie byłoby ula. Królowa-matka pracuje dzień i noc przez cały rok (nie licząc przedłużonych sześciomiesięcznych przerw) żeby zapewnić miód wszystkim swoim pszczołom. Jej ciężka praca opłaca się i zapewnia perfekcję we wszystkim co robi.

Pszczoły miodne – miodne Beys są spokojną grupką w ulu. Próbują pozostać bezproblemowe przez wszystkie pory roku. Zazwyczaj zachowują spokój gdy jakaś osa próbuje użądlić królową. Ich nazwa wywodzi się z faktu, że są słodkie jak miód. Pozwalają królowej Bey żądlić poprzez swoją pracę, zamiast używać własnych żądeł. Mimo iż ich mechanizmy obronne nie są szczególnie aktywne, wspierają królową Bey we wszystkim co robi. Miodne Beys balansują zwariowany ul, próbując wprowadzić pokój między pszczołami.

Trzmiele – trzmiele zachowują się podobnie do miodnych Beys. Są całkiem beztroskie. Jednakże, zdarza im się użądlić. Zwykle jest to spowodowane przez agresywną osę lub nieznośnego gryzonia, który próbuje ukąsić królową Bey.

Porobnice – to ciężko pracujące Bey, które kopią wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu pyłku o królowej Bey. Porobnice są całkiem mądre, znają każdą statystykę czy fakty o królowej Bey dzięki pyłkowi. Świetnie radzą sobie ze znajdowaniem pyłku o każdej porze roku. Ten pyłek sprawia, że w ulu wciąż wrze. Kiedy brakuje pyłku, ul wariuje. Porobnice żądlą tylko gdy osy próbują zdyskredytować pyłek. Ich strategia żądlenia zawiera prezentowanie dużej ilości pyłku na raz.

Jak widzicie, każdy rój Beys w bey-ulu zachowuje się w szczególny, właściwy sobie sposób. Nie wszystkie są takie same! Jedyną rzeczą, która utrzymuje bey-ul razem jest królowa Bey. Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, wszystkie Beys, osy i stworzenia delektują się słodkim, lepkim miodem, produkowanym przez królową Bey, który sprawia, że wciąż brzęczą.

BEY SŁOWNICZEK

LEKCJA PIERWSZA!

BEYHIVE (pl.BEY-UL) –  wszyscy fani Beyoncé

BEYS (pl.PSZCZOŁY) – fani Beyoncé (kilka)

BUZZ #1 (pl.BRZĘCZEĆ #1) –  zachowywać się jak fan

BUZZ #2 (pl.BRZĘCZEĆ #2) –  wzniecać coś, robić zamieszanie

POLLEN (pl.PYŁEK) – informacje (newsy, zdjęcia, fakty)

QUEEN BEY (pl.KRÓLOWA BEY) – Beyoncé

STING #1 (pl.ŻĄDLIĆ #1) – stawać w obronie

STING #2 (pl.ŻĄDLIĆ #2) – obrażać, obrzucać błotem, hejtować

WASPS (pl.OSY) – hejterzy

ZŁOTE ZASADY

Chronimy naszą własność.
Wszyscy jesteśmy piękni.
Żaden z Beys nigdy nie powinien zwracać się przeciwko innemu.
Bronimy siebie nawzajem.
Darzymy siebie miłością i szacunkiem

wpis oryginalny na oficjalnej stronie Bee TUTAJ

Komentarze zamknięte